Strona internetowa dla firmy, na co zwrócić uwagę?

Dobrze zaprojektowana strona Internetowa jest dla Ciebie najlepszą reklamą, pamiętaj o tym, że dla wielu klientów, którzy odwiedzają Twoją stronę po raz pierwszy, najważniejsze jest pierwsze wrażenie. Dlatego tak ważne jest, aby było ono jak najbardziej pozytywne i kojarzyło się przyjemnie dla użytkowników. Przeczytaj na co zatem zwrócić uwagę przy tworzeniu firmowej strony!

Dlaczego unikalna zawartość jest tak ważna?


Treść Twojej strony internetowej ma ogromne znaczenie. Nie chodzi tu jedynie o dobrze napisany i sformatowany tekst. Doskonałym sposobem na zdobycie oraz podtrzymanie zainteresowania klientów jest też wykorzystanie różnych rodzajów multimediów, takich jak: zdjęcia, slajdy, filmy, itp Kiedy prowadzisz swój sklep internetowy, bardzo dobrym pomysłem jest również stworzenie firmowego bloga. Użytkownicy Google, wyszukując interesującej ich informacje trafią na Twój blog, a w następnej kolejności być może zajrzą do Twojego sklepu i zostaną tam na dłużej. Warto tutaj wspomnieć o odpowiednim zapleczu SEO -pozycjonowanie ma ogromne znaczenie! Jeżeli masz dużo odpowiednich treści, wówczas szansa na to, że pojawisz się w wynikach wyszukiwarek na samej górze jest znacznie większa niż wtedy, kiedy takiego zaplecza nie posiadasz. Meta tagi mają olbrzymi potencjał! Musisz znaleźć kogoś, kto będzie się specjalizował w tym – taka osoba musi również znać znaczenie słów kluczowych dla robotów wyszukiwarek. Nie zapominaj również, o tak istotnej sprawie, jak liczba linków wewnętrznych, które są hiperłączami i generują większy ruch na Twojej stronie!

Intuicyjna obsługa i łatwa nawigacja – absolutna podstawa każdej dobrej strony www!


Jeżeli obsługa Twojej strony internetowej sprawia duży kłopot lub klienci nie mogą znaleźć odpowiedzi na swoje pytania, to większość z nich będzie zniechęcona. Obecnie oczekujemy bardzo szybkich wyników i niemalże natychmiastowych odpowiedzi na nasze pytania. Dlatego koniecznie wyjdź naprzeciw potrzebom klientów i stwórz na swojej stronie internetowej coś takiego jak FAQ. Znajdą tam oni odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania – zakładka jest bardzo pomocna i sprawia, że Twoja firma lub działalność jest postrzegana jako bardziej profesjonalna i troszcząca się o klientów. Aby przyciągnąć nowe osoby, konieczne będzie zaproponowanie rabatu nowo zdobytym klientom. Nie oznacza to oczywiście, że możesz zapomnieć o stałych bywalcach! Co jakiś czas uatrakcyjniaj swoją stronę dużymi nagłówkami, które mówią o promocji, rabatach, sezonowych obniżkach, korzyściach dla stałych, ale też i nowych klientów. Jeżeli możesz sobie na to pozwolić, nie zajmuj się administracją swojej strony samodzielnie. Zleć to profesjonalnej firmie lub osobie, która zadba o ten aspekt – Ty jedynie będziesz kontrolował efekty! Jeżeli poświęcisz zbyt dużo czasu na przygotowanie perfekcyjnej strony internetowej, zajmie ci to tak dużo czasu, że nie będziesz miał już ochoty ani siły na prowadzenie biznesu!

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.