10 trików każdego przedsiębiorcy

Każdy przedsiębiorca dąży do jak największej efektywności działania – rozwój firmy idzie w parze z zyskiem. Co należy więc zrobić, aby firma przynosiła zyski: jakie narzędzia wykorzystać, na co zwrócić uwagę, a czego unikać? Poznaj 10 sprawdzonych trików każdego przedsiębiorcy!

Skalowalność – co to jest i jak osiągnąć ten efekt?


Jeśli jesteś zmuszony do zajmowania się swoja działalnością, niemal przez okrągłą dobę, nic dziwnego, że jesteś zmęczony i wypalony. Długotrwały stres i myśl o tym, że nie możesz sobie pozwolić na wolne ma bardzo negatywny wpływ na Ciebie. Skalowalność, pozwala zarabiać Ci pieniądze, kiedy fizycznie nie zajmujesz się prowadzeniem działalności. Nie myl tego z mitycznym dochodem pasywnym, na który mogą tak naprawdę pozwolić sobie bardzo bogate osoby, które oczywiście musiały wcześniej włożyć bardzo dużo wysiłku w swój biznes. Skalowalnością mogą być objęte produkty lub usługi, które nie wymagają w ogóle Twojego udziału – jeśli raz wydasz e-book lub udostępnisz szkolenie online, za dostęp, do którego trzeba zapłacić, nie będziesz musiał stale kontrolować całego etapu sprzedaży, tak, jak to jest w przypadku wysyłki towaru do klienta.

Praktyczne narzędzia


Postaw na automatyzację:
-FAQ na Twojej stronie internetowej
-automatyczne odpowiedzi na e-maile
-korzystanie z gotowych programów do wystawiania faktur
-księgowość online lub gotowe programy do rozliczeń
Kolejną rzeczą jest delegowanie zadań – zatrudniaj osoby, nawet na kilka godzin, które pomogą Ci prowadzić social media, zajmą się reklamacjami. Koniecznie ustal pełnomocnictwa i wiedz, że prowadząc biznes nie musisz się znać na wszystkim. Jeśli prowadzisz firmę, zajmij się tylko tymi zadaniami, które są na szczycie listów priorytetów. Zastosuj zasadę Pareto, ona świetnie działa też w życiu prywatnym!
Oprócz tego zwróć uwagę na:
1.Marketing szeptany – to trik, który działa już od dziesięcioleci!
Marketing szeptany ma się doskonale – nie możesz tego aspektu pominąć. Pamiętaj, żeby był jak najbardziej naturalny, bo klienci wyczuwają fałsz!
2.Treści SEO – pozycjonowanie jest niezbędne i pozwoli Ci znaleźć się na szczycie listy wyników wyszukiwania.
3.Reklama w mediach społecznościowych oraz prowadzenie prezentacji na żywo w sieci, tzw. live stream.
4.Obniżaj koszty prowadzenia działalności – JDG połącz ze spółką z ograniczoną odpowiedzialnością lub zrezygnuj z JDG na rzecz spółki – będziesz płacił niższe podatki, a to wszystko legalnie.
5.Gdy masz dwie osoby na jedno stanowisko do zatrudnienia i mają one te same kompetencje, wybierz osobę poniżej 26 roku życia. Jeśli pracownik sprawdzi się, zyskasz podwójnie.
6.Korzystaj z dotacji i ulg podatkowych. Gdy musisz wymienić kasy fiskalne na kasy online, wówczas jeśli Twój zakup został udokumentowany uzyskasz aż do 95% zwrotu poniesionych kosztów. Sięgnij też po bezzwrotne dotacje na innowacje technologiczne i ekologiczne rozwiązania.
Ostatnia rada dla Ciebie, jako przedsiębiorcy, jest taka, żebyś przede wszystkim … nie brał kredytów!

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.