Reklama, koszt czy inwestycja?

Bez dobrej reklamy nie ma mowy o zwiększaniu zasięgów i zainteresowaniu ze strony odbiorców. Ważna jest jej treść i to, czy jest ona umieszczona w odpowiednich miejscach, tak, aby mogła bez problemu dotrzeć do grupy docelowej. Sprawdź, co musisz wiedzieć o reklamie – kiedy jest inwestycją, a kiedy kosztem?

Reklama – portale społecznościowe i platformy internetowe


Jak czegoś nie ma w Internecie, to nie istnieje – z pewnością spotkałeś się już z tym stwierdzeniem. Pojęcie reklamy w mediach społecznościowych oraz na platformach różnego rodzaju to temat rzeka. Istnieje mnóstwo porad na to, jak sprawić by Twoja reklama była skuteczna. Musisz wiedzieć przede wszystkim, że najważniejszą kwestią nie jest sama reklama, ale wartość, która się za nią kryje. Nawet, gdy zlecisz zrobienie chwytliwej reklamy i zapłacisz za nią dużą sumę, ale jednocześnie będziesz świadczył kiepskie usługi lub sprzedawał wadliwy towar niskiej jakość, to wtedy reklama z całą pewnością będzie tylko kosztem. Jeżeli zaś, oprócz solidności, terminowości i atrakcyjnej ceny, masz równie dobrze zrobioną reklamę, wówczas sukces może stać się rzeczywistością i taka reklama jest inwestycją. Miej również na uwadze to, że Ty sam możesz reklamować swoje usługi lub towary – prowadź bloga, rób regularnie live streamy, gdzie będziesz prezentował swoje usługi lub produkty. Zadbaj też o reklamę w lokalnym radiu. Najłatwiej jest dotrzeć do odbiorców w lokalnej społeczności. Wiąże się to z aspektem psychologicznym – jesteśmy bardziej skłonni zaufać ,, naszym “, niż osobom, które pochodzą z dalekich zakątków kraju.

Ile zapłacić za reklamę?


Twoje zasięgi zwiększają się nie tylko przez blogi i vlogi, czy reklamę w lokalnym radiu. Powinieneś poszukać takich środowisk, które mogą Cię wypromować. Zwracaj uwagę na branże Ci pokrewne, szukaj magazynów papierowych, które zawierają branżowe treści – dzięki temu trafisz do większej grupy docelowej. Musisz też zadbać o odpowiednie pozycjonowanie stron, czyli zaplecze SEO oraz poszerzyć swoją działalność o specjalistyczne treści. Ludzie szukając fachowych porad trafią na Twoją stronę i być może zostaną na dłużej lub wrócą, aby zrobić zakupy. Nie porywaj się też, mówiąc za przysłowiem – z motyką na księżyc. kiedy jesteś małym przedsiębiorcą i dopiero startujesz z własną, jednoosobową działalnością, musisz przystopować i pamiętać, że biznes to ryzyko. W Twoim przypadku zbyt duże wydatki na reklamę są nierozsądne. Kiedy jednak będziesz miał już poduszkę finansową i stać Cię będzie na opłacenie podatków, wtedy możesz szukać firmy, która zrobi dla Ciebie reklamę. Do tego czasu wstrzymaj się nieco – badaj rynek i działaj na tyle, ile możesz, Internet będzie Twoim narzędziem do samodzielnej reklamy! Do firmy marketingowej zgłoś się z gotowym zarysem tego, czego oczekujesz. Ustal już na samym początku wszystkie szczegóły – Twoje wizje oraz pomysły marketingowców, co do tego, jak ma wyglądać reklama różnią się nieraz znacząco, co bywa kością niezgody i przyczyną frustracji!

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.