Czy warto rozkręcać własny biznes?

Jeżeli zastanawiasz się, czy warto rozkręcać własny biznes, musisz wiedzieć, że to zależy od wielu czynników. Duże znaczenie ma to, jaki charakter ma mieć Twoja działalność, czy zamierzasz posiłkować się kredytem, wejść w spółkę, czy może założyć jednoosobową firmę. Z tego artykułu dowiesz się niezbędnych informacji, które przydadzą Ci się, gdy będziesz rozkręcał własny biznes.

Jednoosobowa działalność, czy spółka?


Jednoosobowa działalność gospodarcza, może być korzystna dla niektórych przedsiębiorców. Dotyczy to tych osób, które nie muszą mieć dużego kapitału na początek, aby zacząć działać. Także, jeśli chodzi o branże, to tutaj usługi i handel są dosyć dobrym pomysłem. Kiedy startujesz z własną, jednoosobową działalnością, możesz liczyć na ulgi od państwa. Niestety, wiele osób wpada w zachwyt pierwszymi sukcesami i zapomina o tak ważnej kwestii, jak poduszka finansowa. Aby nie dołączyć do grona byłych przedsiębiorców, musisz skalkulować, czy kiedy będziesz musiał płacić całość podatku, stać Cię będzie na godne życie i czy gra jest wówczas warta świeczki. Być może, lepszym pomysłem byłoby założenie spółki lub wejście do istniejącej już struktury. Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością nie wymaga od Ciebie dużego kapitału, ani też nie generuje takich kosztów podatkowych. Jest ona doskonałą formą prowadzenia działalności. W niektórych przypadkach, aby obniżyć koszty prowadzenia firmy można połączyć działalność spółki z JDG. Gdy prowadzisz jednoosobową firmę, musisz też uważać na konto firmowe. Jesteś jego jedynym właścicielem, a to sprawia, że po pieniądze z tego konta łatwiej Ci sięgać. Musisz nauczyć się samodyscypliny i tego, aby traktować inaczej konto osobiste, a inaczej konto firmowe – inaczej zakończysz biznesową karierę, szybciej niż myślisz.

Jak zarabiać na działalności – o czym warto pamiętać?


Jeśli już prowadzisz działalność, musisz mieć księgowego oraz osoby, które zajmą się Twoją stroną Internetową. Doba ma tylko 24 godziny i nie jesteś w stanie zrobić sam wszystkiego. Kiedy w ten sposób tniesz koszty, prowadzi to do tego, że niczego nie zrobisz dobrze! Już na wstępnym etapie prowadzenia firmy, musisz szukać odpowiednich osób do współpracy – koniecznie zdejmij z siebie część obowiązków. Gdy oszczędzasz każdy grosz, siedzenie po nocy z fakturami nie pomoże Ci rozwijać strategii sprzedażowych. Z pewnością słyszałeś o franczyzobiorcach, którzy, aby zarobić na przysłowiowy chleb, musieli koczować w firmie dzień i w nocy? Ucz się na cudzych błędach – korzystaj z automatycznych odpowiedzi na zapytania klientów, fakturowania online oraz programów do rozliczeń z urzędem skarbowym. Te działania pozwolą Ci zająć się zadaniami na szczycie priorytetów i rozwojem. Nie zapomnij też o reklamie, dbaj o wizerunek firmy w mediach społecznościowych, a jeśli się na tym nie znasz, zatrudnij kogoś. Nie musi być to osoba na cały etat – kilka godzin w tygodniu zupełnie wystarczy. Nie osiadaj też na laurach – uczestnicz w szkoleniach i śledź nowinki w branży!

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.